Hava Durumu
Anlık
Yarın
26° 28° 12°

Özel HABERLERİM

  

                 

   Özel Haberlerimde konu DEMİREL TİCARET ve Biyoğrafileri ile Hanifi ve Mehmet DEMİREL kardeşler 

1973 yılında Osmaniye merkezde  Abdullah DEMİREL tarafından briket imalatçılığı işi ile başladı  faaliyetine.

    Zamanla müessese şahıs firması olarak yapı ve inşaat malzemeleri ticareti üzerine kapasitesini artırdı. Satışını yaptığı ürün yelpazesini genişletti.

    Babaları Abdullah DEMİREL ismi altında şahıs firması olan DEMİREL TİCARET’İN çalışma ve iş yönetimine Abdullah beyin oğulları Hanifi, İsmail, Fevzi  ve Mehmet  de katıldı.
    DEMİREL TİCARET, şu anda D-400 karayolu üzeri Çardak Köyü mevkiindeki geniş iş sahasında ve Osmaniye merkez Mareşal Fevzi Çakmak Mah.1 SK. No 12 adresinde bulunan işyerleri i ile Faaliyetine  devam ediyor.
----------------------

   

Ziyaretim Özgür GÖKTÜRK'e  24Mart2013                   

                 fotoğraftakiler:Ali TÜRKMEN-Özgür GÖKTÜRK,Resul ÖZDİL  

    Son iki yıldır sosyal medya ve yerel basın sahifelerinde tanıtım ve paylaşımlarıyla adına ve resimlerine en çok rastladığım bir isim Özgür GÖKTÜRK. Osmaniye basının kendine has tarzıyla tanıdığım genç gazetecisi Resul ÖZDİL ile sıkı dostluğunu referans ederek onunla birlikte gittik Özgür Bey'in İşletmesine.

   Bu kez "çat kapı " şeklinde değil,önceden karşılıklı iletişimlerle haberli ve hazırlıklı olarak. İşletmenin Atatürk caddesi üzerindeki adresinde Özgür GÖKTÜRK,Resul ÖZDİL ve bendeniz tanışma,hal hatır etme faslından sonra yaklaşık iki saat gibi bir zaman geçirdik Osmaniye üzerine değerlendirmelerimizle. İşletmesine konuk olduğum ,OSFİB sütünlarında ziyaret notlarıma konuk ettiğim genç iş adamı Özgür beyi kendi iş alanında bir hayli birikimli,ilerleyen zaman içinde Osmaniye STK ve ekonomisinde etkin bir rol üstlenecek azim ve gayretinde olarak müşahade ettim,gözlemledim.

   Bu ziyaretin hatıra,anı tesbiti,kanıtı olarak ta üçlü bir sohbet görüntüsü fotoğraf aldırdık Özgür beyin o anda orada hazır bulunan eşi Emin'e hanıma.

   Özgür Beyden işletmeye ait aşagıdaki kısa bir değerlendirme notunu da aldım bu ziyaret fırsatı ile.

   Onu da;"Özel Haber "mahiyetinde,niteliğinde paylaşayım istedim sizlerle. "Özgür Moda life Ankara döşemecilik ve Mobilya" unvanlı işyeri Özgür GÖKTÜRK sahipliğinde Osmaniye’de faaliyet gösteriyor.     iŞLETME: Ev Mobilya Döşemesinin imalat, tamirat ve tadilat şeklinde atölyeciliğini, Atatürk caddesi üzerindeki adresinde de ev mobilyası, düğün ve çeyiz ürünü çeşitleriyle teşhir salonu ve satış mağazacılığını yapıyor.

Osmaniye Andırınlılar Dernek Başkanı Ahmet UÇAR ile sohbet      04Haziran2012 

     Osmaniyede faaliyet gösterenAndırınlılarderneği yönetim kurulunun 01/06/2012 Cuma günü saat 9.30 da Osmaniye öğretmenevinde basına tahsisli bilgilendirme toplantısı vardı.
Çağrıldığım yere erinmedim ve gittim.Kahvaltı öncesi  ilk gelenlerden olmanın fırsatını kullandım .Dernek Başkanı Ahmet UÇAR ve Basın koordinatörü Hacı Hasan ASLANTAŞ ile Öğretmenevi  kamelyasında  birlikte oturma, ,hem sohbet etme, hem de bu sohbeti içeriği ve görüntüsüyle Osmaniye'nin FİKİR BAHÇESİNE taşıma şansım oldu.

Oturumumuz Ahmet beyin  geçen yazdığım Servet YAZAR'a ziyaret notumda ismi geçen merhum Edebiyat öğretmeni Salih Sefa YAZAR'a ait "lisede öğretmenimdi.Hem de çok etkilendiğim bir öğretmenimdi.Yazı ile geçmiş anılarım canlandı yadımda "cümleleriyle başladı.Salih hocanın dersinin olduğu salı günlerini iple çektiğine değindi.ders başladığı zaman da bitmesini istemezdim " şeklinde vurguyla belirledi Salih Hocanın Edebiyat dersine olan istekliliğini.

İkimiz de aynı lisenin; Osmaniye lisesinin mezunları olduğumuz için yarım satlik konuşma platformuna yılların eskitemediği  3 yıllık lise anılarımızı taşıdık neredeyse.

Hani derler ya"askerlik anıları bitmez" diye.Herhalde bitmeyen bir başka anı da okul anıları.Bu iştahlı duygularla Liseve çevresinden, Kel Osman'ın portakal bahçesinden,dönemin okul öğretmenlerindenve öğrenci profilerinden bahis açtık, dem vurduk.

laf döndü dolaştı sonunda  asıl sadetimizAndırınlıların haklı,bir o kadar da yere basan gerekçeleriyle Osmaniye'nin ilçesi olma isteklerine.

Başkanlığı üstlendiği son bir yılında oluşturduğu tezlerine giriş olan cümlelerinin örneklerini de kahvaltıya geçtikten sonra bütün Osmaniye  medyasına anlattıAhmetbey.Dernek yönetimi öyle haklı gerekçeler hazırlamışlar ki,detaylarını Osmaniye basını haberlerinde duyurdu.

Emek zayi olmaz.Hak yerini bulur.Sonuç olarak ta akl-ı selimin buyruğu  gerçekleşir.

Ya Andırın Osmaniye'nin ilçesi olur,ya da Osmaniye Andırın'ı kendi ilçesi yapar.  
  Kızı Didem matematik öğretmeni,oğlu Umut Ziraat Mühendisidir.            

 ---------------- 
                                                                                                   

Özel Haberde KONU :YURTİÇİ KARGO29Mayıs2012 YURTİÇİKARGO OSMANİYE ŞUBE VE İSTİKLAL İRTİBAT YÜKLENİCİ MÜDÜRÜ  Uğur ARICAN "HIZLA GELİŞENOSMANİYE'nin ARTANKARGO İŞ HACMİNE CEVAPVEREBİLMEK İÇİN  İKİŞUBE İLE HİZMETVERİYORUZ."

Vatani görevini yerine getirdikten sonra çalışmaya başladığıYurtiçi KargonunOsmaniye Şubesi Yüklenici müdürlüğünü başarı ile yürüten İşletme mezunu Uğur ARICANOsmaniyenin FİKİR BAHÇESİNDE Özel Haber için Ali TÜRKMEN'e konuştu.

Osmaniye'deYurtiçi Kargo sektöründe aranan bir isim oldu.Yükselen hizmet memnuniyet grafiği ile,artan iş hacmi sonunda Musa ŞAHİN BulvarıOsmaniye Şoförlerve Otomobilciler Odası altında faliyet gösteren merkezşubenin yanısıra 2011 yılı Nisan ayı başında 1.Sanayi Sitesi Emniyet sokaktaaçtığı İstiklal irtibat bürosuyla da çalışmalarını sürdüren 

Deneyimli yüklenici Müdür Uğur ARICAN ikişube ile hizmetverme zorunluluğunu şu cümleyle açıkladı. "HIZLA GELİŞENOSMANİYE'nin ARTANKARGO İŞ HACMİNE CEVAPVEREBİLMEK İÇİN İKİŞUBEYLE HİZMETVERİYORUZ."

AdınınYURTİÇİ Kargo olmasına karşın 220 dış ülkeye de aynı zamanda LOJİSTİK,KURYE,KARGOhizmetiverdiklerini belirten Uğur ARICAN,Kargocular  arası dayanışmanın göstergesi olması açısından da   HALI SAHADAKARGOLAR ARASI FUTBOL MAÇLARI düzenlediklerini de sözlerine ekledi.

 Bu haberi hazırlama ortamında Uğur Bey ile karşılıklı sohbetimizi genç bir kardeşimYURTİÇİ Kargopersonelerinden Çağlar SERÇE fotoğrafladı.

 NOT:Aynı yazıwww.osmaniyedekimkimdir.com sitesi anasayfasında da yayınlanmaktadır.

osmaniye@yurticikargo.com 

istiklal@yurticikargo.com
--------------------

        


      Özel HABERLERİMDE SAĞLIK EMLAK ve ATATÜRK LİSESİ MEZUNLARININ 5.PİLAV GÜNÜ10Mayıs2012---SALIK Kardeşlerden Mehmet Zade SALIK yönetiminde SAĞLIK EMLAK

Osmaniye'nin tanınan mobilya ustalarından merhum Hadi SALIK’IN oğulları Fuat, Mustafa ve Mehmet Zade yönetimindeki SALIKLAR LTD.Şti SAĞLIK Mobilya unvanı ile sürdürdüğü  iş hayatına, SAĞLIK EMLAK adıyla kurduğu işletmeyi de ekleyip  emlak sektöründe de faaliyete başladı.           

SAĞLIK EMLAK 2012 yılı başında kuruldu. Yönetimini  en küçük kardeş Mehmet Zade Üstlendi. İş Bankası Sokak Palalı Süleyman caddesine çıkışa yakın, sağ tarafta   ve  SAĞLIK MOBİLYA ve Cumhuriyet Meydanı  karşısındaki  lüks ofisinde Osmaniyelilere hizmet vermeye başladı.

SAĞLIK EMLAK İşletmecisi Mehmet Zade SALIK ”Sağlık Mobilya olarak Osmaniye’ye kalite, müşteri bütçesine uygun fiyat ve ödeme rahatlığı sunduğumuz biliniyor. Osmaniye’nin bize güvendiğine de inanıyoruz. Dayanıklı tüketim malları, elektrikli, elektronik ev ürünleri ile Mobilya çeşitlerinde Beko, Kilim, Merinos gibi belli markaların temsilciliğinde gösterdiğimiz performans biliniyor.

Her türlü emlak, gayr-i menkul alış ve satışının yapılacağı SAĞLIK EMLAKLE da Osmaniye’nin teveccühünü kazanacağımızı ümit ediyorum” dedi.                         

  ---OSMANİYE ATATÜRK LİSESİNİN GELENEKSEL “PİLAV GÜNÜ” 20 Mayıs Pazar günü

ATATÜRK LİSESİ MEZUNLARI DERNEK BAŞKANI İbrahim GÜNEŞ "Eline davetiyemiz ulaşsın,ulaşmasın işiten tüm mezunlarımız davetlimizdir"         


İbrahim GÜNEŞ                                

Osmaniye Atatürk lisesinin mezunları için düzenlediği 5.Geleneksel pilav günü 20 Nisan pazar günü yapılacak.

Atatürk lisesi bahçesinde saat 14.00 te başlayacak pilav gününe “eline davetiye ulaşmamış olsa da bütün mezunlarımız davetlimizdir.”  diyen aynı okul mezunu ve halen okulun coğrafya öğretmeni olarak görev yapan Atatürk Lisesi Mezunları dernek başkanı İbrahim GÜNEŞ “ Pilav çoğalmanın ve bereketin sembolüdür. Okumuzun 54.yılında mezun arkadaşlarımızla böyle bir günde bir araya gelmekten kıvanç duyuyoruz.”dedi 
--------------------                                                                  

 
        

Recai ALİBEKİROĞLU ve ab Metal,Arda Yapı,zita    04Mayıs2012
Özel
Haberlerimde bugün   1984 yılında kurulan  Alibekiroğlu Metal,2006 yılında kurulan Arda Yapı İnşaat  ile 2011 yılında kurulan   Zeytin İşletmeciliği ve tarım üzerine ZİTA işletmesi konu ediliyor.

Özel HABERLERİM için görüşüne başvurduğum  isim ise; İşletmelerin sahibi Recai ALİBEKİROĞLU.

 Recai ALİBEKİROĞLU: Metal ve Yapı üzerine  iki şirketi ile OTSO üyesidir. Zirai uğraşları dolayısıyla da Osmaniye Ziraat Odası yönetim kurulu üyeliği görevini yürütüyor.

   2012 yılı başında da bazı zeytin üreticisi arkadaşıyla kurdukları zeytin üreticileri birliği kurucu başkanlığını üstlendi.

03.05.2012    Pazartesi günü Şehit  Mehmet TATLI sokaktaki ALİBEKİROĞLU  METAL iş merkezindeki  Ofisinde görüştüm onunla.-------------

                                                                                                Recai  ALİBEKİROIĞLU  benim köşem ve www.osmaniyedekimkimdir.com adlı sitem için  biyoğrafisi ile,işletmeleriyle,üstlendiği STK görevleri ile önemli doneler verecek bir isim.

 .Soğuk demir ve uğraştığı iş alanı ile ilgili çok sayıda katıldığı kurslardan bahseden,usta eğiticisi belgesi sahibi olduğunu da öğrenince çeyrek asrı geçen Alibekiroğlu Metalin üstlendiği bayilikleri,ve kullandığı malzeme isimlerini sordum.Recai ALİBEKİROĞLU bu soruları cevaplama babında"TOSYALI ve GÇS nin bayisiyiz.Profil,Atermit,çelik yapı,inşaat,çatı kaplama,Prefabrik,bina ve izolasyon malzemeleri üzerine çalışıyoruz" dedi.

Yaptıkları işin tamamen inşaat sektörüyle iç içe olması ve konjüktürün getirdiği tabi sonuç olarak ta Arda Yapı İnşaatı vücuda getirip bir çok inşaat yapımını gerçekleştirdiklerini de belirten ALİBEKİROĞLU'na ZİTA yı da sordum.

Çünkü açılımı Zeytin İşletmeciliği ve Tarım  olan Zita "Ne alaka,Demir,Metal ve İnşaat bir de şimdi Zita ?"deyince.Zeytin üretimi  için üzerine tapulu ve icar olarak kullandığı geniş bir zeytin üretim alanını işlettiğini ve 10 yılı bulan ağaçlarıyla zeytin üretimi yaptığını söyledi.Bu vesileyle de Osmaniye Ziraat Odası Yönetim kurulunda da görev aldığını beyan etti.

Ama Recai ALİBEKİROĞLU nun parağraf aralarından hep gelmeye çalıştığı bir mevzuya getirdim sonunda konuyu.Osmaniye'nin son  birkaç yıldır hızla  genişleyen zeytin üreticiği üzerine.

İl  ve Bölge bazında çalıştayı düzenlenen, organize ihtisas sanayi alanı oluşturulacak olan zeytin işletmeciliğine. Bu alanda da kurdukları Zeytin üreticileri birliğine .

Gözlemlediğim kadarıyla,Recai ALİBEKİROĞLU işine konsantre bir işadamı.En son ilgilendiği zeytin konusunda da tabir yerindeyse işin inciğini cıncığını araştırmış.

Osmaniye ve Zeytine nasıl bir mutlu beraberlik sağlatırızın  kaygısında.

Ziyaretin son not cümleleri de Zeytin Birliğinin yapılacak ilk genel Kurulu üzerine.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2012 yılı ilk aylarında kuruluşunu gerçekleştiren Osmaniye Zeytin Üreticileri Birliği ilk genel Kurulunu yapıyor.

 Recai ALİBEKİROĞLU başkanlığında kurulan Birliğin Genel kurul toplantısı 12.05.2012 Cumartesi günü saat 10 da gerçekleştirilecek.

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılacak olan kongreye aday olarak katılacağını açıklayan Kurucu başkan Recai ALİBEKİROĞLU  “Osmaniye’nin yeni ama hızla gelişen sektörü Zeytincilik ve Zeytin ürünlerinin Ülke ve Dünya piyasaları ile rekabet eder hale getirilmesi için çalışmak amacıyla kurduğumuz birliğimizin kongresinin de güzellikler içinde geçeceğine inanıyorum “dedi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------Bugünkü röportaj ve sohbet konuğum Osmaniye
Aktif Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali CİHANGİR.
Konumuz ise; AGC'nin Yerel Medya etkinlikleri kapsamında DOĞAKA-Doğuakdeniz kalkınma Ajansı kabüllü "Gazete sayfa Mizanpajı ve Haber Yazma teknikleri eğitimi" adlı  proje.

---------------------------------------------------    

FOTOĞRAFLAR:Resul ÖZDİL

      İnsan devamlı araştırmak zorunda olan bir varlık.Hayatı kavramanın yolu da araştırıp,bulup kavrayıp öğrenmek ve öğrendiğini uygulamaktan geçer.Yani insanın en büyük  hedeflerinden biri eğitimle gelişmek,yükselmek ve hem kendine hem de çevresine yararlı olmaktır.

     Bilgi ile, eğitim yoluyla donanımlı olan  insanın işini güzel yapacağı,etrafına yararlı olacağı da apaçık ortada.Bu eylemlerin hepsinin bir aktivite  ortaya çıkaracağı da  ayrı bir realite.

    "Hareket Harareti ,hararet te enerji oluştursun,aktif olalım " diye  adını  Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti  koyan AGC yönetimi   ve başkan Ali CİHANGİR ,Derneğin ismiyle aynı doğrultuda ,meslektaşlarıyla birlikte devamlı yeni aktiviteler tasarlayıp uygulama çabasında.

    Ali CİHANGİR ile sözümüz ve sohbetimiz,biraz da söyleşimiz AGC'nin  en son gerçekleştirdiği,DOĞAKA kabüllü "Gazete sayfa Mizanpajı ve Haber Yazma teknikleri eğitimi" adlı mesleki  proje üzerine.

  TÜRKMEN-Eğitim Projenizi kabul eden DOĞAKA'nın bu tür bir etkinliğinize  katkısı ne oldu?

  CİHANGİR-İlgili kurum sadece eğitimi veren öğreticinin günlük  yeme ve konaklama  masraflarını üstlendi.Kursa katılan kursiyerlerin  kurs anındaki  sarf malzeme giderlerini derneğimiz karşılamıştır.

  TÜRKMEN-Projenin Eğitim mekanı olarak nereyi kullandınız?  Kaç gün sürdü?Eğitimi veren öğretici kimdi?

  CİHANGİR-AGC dernek binası toplantı salonunu kullandık.Eğitim Projesi iki aşamalı ve 6 gün sürdü.Öğreticimiz Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakultesi  Gazetecilik bölüm Başkanı Doç.Dr.Mustafa ŞEKER hocamızdı.

  TÜRKMEN-Eğitime  sadece üyeleriniz olan Gazeteciler mi kursiyer olarak katıldı?Yoksa  Üye olmayanlar da katılabildi mi?

  CİHANGİR-Eğitim kursumuz için sadece  kendi üye gazetecilerimiz değil,katılmak isteyen ve başvuruda bulunan her Gazeteci arkadaşımızın katılma şansı oldu.Bütün kurumların basınla ilgili görev yapanları da eğitim kursumuza katılmışlardır.

  TÜRKMEN-Eğitim kurs projenize toplam kaç kursiyer katıldı.Kursiyerlere kurs eğitim gördüklerini belgeyen  ne gibi bir belge verildi.

  CİHANGİR-  Eğitim  Proğramımıza 30 Kursiyer katıldı.Kursiyerlere katılım sonrası "Eğitim Sertifikası" verildi.
----------------------

Özel Haberde DENTESTETİK
19Aralık2011      Osmaniye'de faaliyet gösteren  her çapta meslek kuruluşu ve işletmelerin Osmaniye'ye katmaya çalıştığı günün gereği artı değerleri  haber yapıp özel olarak sizlere sunmak  için hazırladığımız Özel Haberimizin bugünkü konusu "Sağlıklı Dişlerle Gülümseyin,Hayat Gülsün..." sloğanıyla DENTESTETİK Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri...

    DENTESTETİK  Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri diyoruz, çünkü 1983 yılında Osmaniye'de serbest Dişhekimi olarak muayenehane hayatına başlayan Dt.Ahmet ÜNAL  Osmaniye'de   DENTESTETİK Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini kurdu.Osmaniye'de  ilk kurumsallaşan işletmesinin Osmaniye merkez olmak kaydıyla İstanbul DENTESTETİK Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinik  şubesini  Göztepe Bağdat Caddesinde üç yıl önce  2008 yılında faaliyete geçirdi.

29 yıllık meslek hayatında kurumsallaşma ve hizmet kalite ve kantitesini yükselen terndle devam ettirdiklerini ifade eden  Dt.Ahmet ÜNAL,  Osmaniye DENTESTETİK'te sekiz Hekim,sekiz Asistan,İstanbul DENTESTETİK'te sekiz Hekim,dört Asistan olmak üzere toplamda 28 Personele iş istihdam alanı oluşturmaktan mutluluk duyduğunu belirtiyor.

     DENTESTETİK kurucu ve İşletmecisi Dt.Ahmet ÜNAL Osmaniye'yi İstanbul gibi bir yerde temsil etmekten onurlandığını, son günlerde mesleki alanı ile ilgili bir diğer şubenin de Almanya-Hollanda sınır bölgesi Düisburg Kentinde açma çalışmalarını yürüttüğünü dile getirdi.

 "Armut dibine düşer" özlü sözünün manası  Dt.Ahmet ÜNAL'ın hayatında sanki nesnelleşmiş gibi.Zira büyük oğlu İsmail Hakkı Ünal Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde  son sınıf,kızı Beyza ÜNAL da Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde 4. sınıf okuyor.

  Dt.Ahmet ÜNAL,2011 yazında  mesleki deneyim kazanması amacıyla  oğlu İsmail Hakkı ÜNAL'ı ABD'ye seyahata gönderen Dt.Ahmet ÜNAL ,

    DENTESTETİK Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniklerinde verilen sağlık hizmetlerini

    1-Oral Diagnoz ve Radyoloji,2-Genel Diş Hekimliği Hizmetleri,3-Estetik Diş Hekimliği uygulamaları/Diş Beyazlatma,4-Dental İmplant ve İmplant üstü Protez uygulamaları,5-Periodontal tedavi ve Estetik Diş Eti Uygulamaları,6-Çene ve Yüz Tedavi ve Cerrahisi,7-pededonti(çocuk diş hekimliği),8-Ortodonti(diş dizimi düzeltmeleri)


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam45
Toplam Ziyaret238114

Üyelik Girişi
Saat